Haber

Kartal’da 19 Mayıs kutlamaları başladı

Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Sporbayram kutlamaları spor Etkinlikler ve farklı etkinliklerle başladı. Üç gün boyunca devam edecek etkinliklerin ilk gününde Kartal Meydanı’nda kurulan alanda spor şöleni düzenlendi.

Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Kartal Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Şenliği’nin ilk günü, şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törene Kartal’daki resmi ve özel eğitim kurumlarının lise öğrencileri, spor kulüpleri, spor eğitmenleri, öğretmenler, idareciler ve vatandaşlar katıldı. Kartal Meydanı’nda oluşturulan özel alanda plaj voleybolu, basketbol, ​​ayak tenisi, canlı langırt, VR etkinlikleri ve çeşitli simülasyon etkinlikleri gerçekleştirildi.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında oluşturulan etkinlik alanını ziyaret ederek okul takımlarının maçlarını izleyerek gençlere başarılar diledi.

İlk gün Kartal Meydanı’nda 3 gün boyunca spor aktiviteleri ve turnuvaların yapılacağı alanda sporcular kıyasıya mücadele etti ve ter döktü. Kum getirilerek özel olarak hazırlanan plaj voleybolu sahasında ikisi yedek olmak üzere 3 kişiden oluşan gruplar kıyasıya mücadele ediyor; 3’er kişilik takımlardan oluşan basketbol takımları yine çemberde mücadele etti.

3 gün boyunca 10:00-20:00 saatleri arasında devam edecek olan basketbolda 16 okul, ayak tenisinde 16 okul ve plaj voleybolunda 12 farklı okul mücadele edecek. Kartal Meydanı’nın her köşesinde farklı spor etkinliklerinin ve etkinliklerin yer aldığı kutlamalar kapsamında, Kartal Amatör Spor Kulüpleri Birliği’ne bağlı kulüplerin katılımıyla turnuvalar da düzenlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu