Teknoloji

iOS 17, 3D Touch’ı iPhone’lara geri getiriyor (örneğin…): Bu özelliği kaçıranlar için nasıl etkinleştirileceğini ele aldık

iOS 17 beta sürümlerini inceleyen Twitter kullanıcısı @AppleIntro’ya göre; Haptic Touch’ta, ayarlar panelinin altında, kullanıcılar bu işlevin Dokunma Süresini “Hızlı”, “Varsayılan” ve “Yavaş” olarak ayarlayabilir. Varsayılan ayar, olağan dokunsal geri bildirimi sağlarken, yavaş seçenek biraz zaman alır ve hızlı seçenek, 3D Touch işlevi gibi hissettiriyor.

Ancak bir fotoğrafı, kişiyi veya kişi bilgilerini basılı tuttuğunuzda bu verilerin önizlemesi daha hızlı açılır.

https://twitter.com/AppleIntro/status/1671778695088943104

3D Touch, iPhone 6S ile tanıtıldı ve iOS 14 çalıştıran iPhone XS modellerine kadar mevcut. Şirket, iPhone 11 serisi ile bu özellik için kullanılan donanımı kaldırdı ve tüm iPhone’lara yazılım güncellemeleri getirerek sessizce devre dışı bıraktı.

Çok kullanışlı olmasına rağmen, ekranı tutmak veya sadece dokunmak dışında bir dokunuş gerektirdiğinden, her Apple kullanıcısı bundan nasıl yararlanacağını bilmiyordu. O zamanlar, bu işlevi anlamanın en iyi yolu, Apple’ın artık nesneye değil görüntüye dokunup basarak etkinleştirdiği bir Canlı Fotoğrafı yeniden canlandırmaktı. Aksi takdirde, sistem bunu nesneyi PNG’ye dönüştürmek için bir hareket olarak algılar.

3D Touch’ı kaçırdıysanız ve iOS 17 beta kullanıyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Ayarlar altında Erişilebilirlik’e gidin.
  • Dokun sekmesinden Dokunsal dokunuşa dokunun
  • Son olarak, Dokunmatik Zamanlayıcıyı seçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu