Ekonomi

Borsa İstanbul bugün nasıl hareket etti?

Investing.com – BİST 100Endeks bugün satıcı ağırlıklı görünümünü korudu.

Endeks, negatif açılışın ardından 5.400 puan bandına reel bir atak yapsa da bu bölgede kalıcı olamadı. Satıcılar öğleden sonra kontrolü yeniden ele alırken, düşüş ivmesi 5.300 puan seviyesinin altında kaldı. Son saate girerken endeks, günlük %2’ye yakın düşüşle 5.320 seviyesinde yer aldı.

Borsa İstanbul’da dilim endeksleri arasında en sert düşüş %4 bandında. Baskıve faktoringdegörülen. Yapıve telekomünikasyon Öte yandan, bugün çoğunlukla yatay kalarak aşağı yönlü ivmeye direnen dallar oldu. Ana bölümlerin ortasında SanayiKapanışa kadar %1,85 doğruluk oranı, hizmet%1,3 ve finans%2.3 düşüş yaşadı.

BIST 100’de bugün en çok yükselen ve düşen hisseler

BIST 100 endeksinde yer alan hisselerin ortasında %5 artış ASUZUEn çok artan pay ise daha sonra %2 – 3 bandına yükseldi. GESAN, SEÇve TKFENgelmek.

%5 bandında düşüş yaşayan BİST 100’de bugün en çok değer kaybeden hisselerin başında geliyor. ÇANTALAR, KERVT, AYDEMve bir: EURENoradaydı.

GCM Yatırım’dan Kudret Ayyıldır, bugünkü borsa yorumunda şu ifadelere yer verdi:

Bugün birçok Asya endeksi dış piyasalarda kapalıyken, Japon Nikki Endeks günü %1,5’e yakın artışla kapattı. Avrupa endeksleri günün sonunda hakikat satan bir seyir izledi. Bugün Avrupa ve ABD vadelileri de olumsuz görünüyor.

Takip etmeniz gereken 5 finansal araç

Piyasaların hareketlendiği bu günlerde yatırımcıların aklında tek bir soru var: Hangi finansal araçları takip etmeliyiz?

Bu soruyu cevaplamak için 25 Ocak Çarşamba günü saat 20.00’deki webinarımıza davetlisiniz!

Ömer Faruk Zorbacı, “Ayı mı Boğa mı?” başlıklı yayında izlenecek finansal araçlarla ilgili tüyolar verecek.

Ücretsiz kayıt olmak için tıklayın.

Author: Günay Caymaz

haber-akyazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu