Teknoloji

Teslim edilecek yerli otomobil Togg sayısı belli oldu

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, teslimat tarihleri ​​ve miktarı ile ilgili soruları yanıtladı. BloomberHT’deki canlı yayına katılan Karakaş, Mayıs ayında 1000’den fazla aracın teslim alınacağını duyurdu.

İTALYA İDDİALARI

Sosyal medyada Togg araçlarının İtalya’dan getirildiği yönündeki tezlerin asılsız olduğunun altını çizen Karakaş, şöyle konuştu: “Togg yurt dışında herhangi bir alım yapmadı. Bunlar fantazi ürünler, anlam veremiyorum.dedi.

“SERİ ÜRETİM KAPSAMINDA ÜRETTİĞİMİZ ARAÇ SAYISI 200’Ü AŞTI”

Karakaş, bugüne kadar seri üretim kapsamında 200’den fazla aracın üretildiğini bildirdi. “Geçen yıl Mayıs ayı sonunda deneme ve üretime başladık. Yönetmeliğe göre 92 testten geçmemiz gerekiyor. Bu süreçte yüzlerce araç ürettik. 23 Mart’a kadar birçok aracı üretip teste gönderdik, 300’den fazla araç ürettik. Biz kendimiz 26 adet test filosu ile ülkemizi dolaşıyoruz ve bunları geri bildirim ve ölçüm için kullanmıyoruz. Seri üretim kapsamında ürettiğimiz araç sayısı 200’ü geçti”dedi.

“YIL SONUNA KADAR 28 BİN ARAÇ ÜRETECEĞİZ”

Kara kaş, Yıl sonuna kadar 28 bin araç üreteceğiz. Bu çok iddialı bir hedef. Beklediğimizden daha fazla ilgi gördük. Yıl sonuna kadar 28 bin akıllı cihazı teslim etmiş olacağız. Pazarda elektrikli araçlara dönüş var, bu da bizi sevindiriyor” dedi.dedi.

tillohaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu