Haber

Sinan Ateş Cinayeti: ‘Savcı Değişti’ İddiasına Başsavcılıktan Yanıt

Eski Dava Dernekleri Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili soruşturmayı yürüten savcının değiştirildiği iddia edildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, soruşturmayı yürüten savcının değiştirilmediği, ek savcı atandığı açıklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı iddialara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili yürütülen soruşturmaya ilişkin bazı haberlerin kamuoyuna doğru olarak duyurulması için açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi. Söz konusu soruşturmada Cumhuriyet savcısının değiştirildiği haberi olayın boyutu gereği gerçeği yansıtmadığından, mevcut savcılara ek olarak iki Cumhuriyet savcısının görevlendirmesi yapılarak soruşturmanın birlikte yürütülmesine karar verildi. Kamu savcısı. Soruşturma çerçevesinde soruşturma, suç niteliğine ve çalışma yönergesine uygun olarak ilgili başsavcılık tarafından koordine edilir.’söylendi.

Soruşturma kapsamında şu anda 13 zanlı tutuklandı, 4 zanlı hakkında adli kontrol uygulandı ve soruşturma titizlikle yürütülüyor.

haber-arsuz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu