Haber

Meslek lisesi öğrencilerinin yaptığı “Mobil ekmek fırını” Hatay’a gönderildi

Konya’daki lise öğrencilerinin yaptırdığı seyyar ekmek fırını, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden biri olan Hatay’a gönderildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Karatay Kılıçarslan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından üretilen portatif ekmek fırınının Hatay’ın ekmek ihtiyacına katkı sağlayacağı belirtildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit yaptığı açıklamada, okullar ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin kişisel yardım ve işletmelerin yanı sıra çok değerli yardım çalışmaları da yürüttüğüne dikkat çekti.

Karatay Kılıçarslan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin mesleki eğitimde birçok örnek projeyi hayata geçirmiş değerli bir okul olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Vatandaşların ihtiyaçlarına göre farklı noktalarda hizmet verecek olan seyyar ekmek fırınının güzel bir hizmet fırsatı olacağına inanıyorum. Oluşumunda emeği geçen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Farklı bir araca yüklenen un ve çeşitli gıda malzemelerinin de fırınla ​​birlikte Hatay’a doğru yola çıktığı kaydedildi.

oguzlar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu