Yaşam

Hollanda Artan Cilt Kanseriyle Mücadele İçin Halka Ücretsiz Güneş Kremi Dağıtacak!

Hollanda’da rekor kıran cilt kanseriyle mücadele için bu yaz ülke vatandaşlarına ücretsiz güneş koruyucu ürünler dağıtılacak.

‘Bu içerik marka işbirlikleri içerebilir.’

‘Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki ilişkilerden gelir elde edebilir. Satın aldığınız eserlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.’

Kaynak:https://archive.md/2cQxA#selection-12…

Sağlık yetkilileri, son birkaç yılda cilt kanseri vakalarında rekor bir artış olduğunu bildirmişti.

Hastalıktan korunmanın en iyi yolunun güneş kremi olduğu ve çocukların güneş kremi kullanmaya küçük yaşlardan itibaren alışması gerektiği bilinmektedir.

Hollanda hükümeti bu çalışmaları dikkate aldı ve edindiği bilgilere göre bu yaz ülke genelinde okullar, üniversiteler, festivaller, parklar ve açık alanlarda ücretsiz güneş kremi dağıtacağını duyurdu.

Hollanda hükümeti, tüm vatandaşlarının kendilerini güneşten koruyabilmelerini istediğini belirterek, güneş kremine ücretsiz ve zahmetsiz erişim sağlamak için bu kararı aldı.

Bu formda güneş kremi kullanma alışkanlığının vatandaşların diş fırçalama ritüeline dönüşmesi öngörülüyor.

Kısmen ilham aldığı ve Avustralya’nın on yıllardır süren insanları T- giymeye teşvik eden kayma, çarpma ve tokat kampanyasından esinlendiği ve buna benzer olduğu düşünülen bu halk sağlığı hareketi ile güneş kremi sürme eyleminin sorgusuz sualsiz bir alışkanlık haline geleceği umulmaktadır. gömlekler, güneş kremi ve şapkalar.

Hollanda’nın uygulayacağı bu kampanya hakkında ne düşünüyorsunuz?

haber-sarkikaraagac.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu