Haber

Eyüpsultan’da çöplükten çıkarılan adam otomobiline çöp doldurdu.

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesi Alibeyköy’de kiralık bir evde oturan 72 yaşındaki Yavuz Menekşe, başka bir kiracı tarafından dairesini düzgün kullanmadığı gerekçesiyle belediye ekiplerine şikayette bulundu.

Belediye ekipleri konuşma konusu olan daireye gelerek temizlik yaptı.

Menekşe sahipleri tarafından kaldırıldı ve daire başkasına kiralandı.

Sokakta bırakılan ve manevi sorunları olduğu öne sürülen Menekşe, 2 yıl önce aldığı otomobilde yaşamaya başladı.

Belediye ekiplerinden yardım istedi

Violet bu kez arabasına çöp yığmaya başladı. Kendisi de uyuması için küçük bir alan bırakmıştı.

Emekli maaşıyla geçinmeye ve battaniyeye sarılarak ısınmaya çalışan Menekşe, ablasının kendisine bakmadığını iddia etti.

Menekşe, belediye ekiplerinden yardım istedi.

“1 yıldır arabada yatıyorum”

Moralinin bozuk olduğu için arabasına çöp doldurduğunu söyleyen Yavuz Menekşe şu ifadeleri kullandı:

“Kiralık bir evde yaşıyordum ve evi biraz dağınık kullanıyordum. Ama ev sahibi bir şey söylemedi. Alt kattaki kiracı belediyeye şikayette bulundu. Belediye de evimi temizledi. Sonra evimi benden alıp başkasına kiralamak istediler. Ben de dışarıdaydım. Arabada kalmaya başladım. Bir yıldır arabada uyuyorum.

“Üzerimde psikolojik bir depresyon var”

Otoparkta kalmak istedim ama bu şekilde yaptığım için beni istemediler. Bu arabayı 2 yıl önce aldım. Üzerimde bir psikolojik rahatsızlık var. Ablam yanıma geldi ‘Arabada kalmayın sizi huzurevine gönderelim, maaşınızı huzurevine verelim, bedava yaşarsınız’ dedi. Beni bu şekilde kandırmaya çalışıyorlar. Arabada battaniyem var, kapıları kapatıyorum, ısınmaya çalışıyorum. Bir evim olsa yeterdi. Bu çok zor ve sorunlu. Mevsim kış ve insanlar hırsız ve dolandırıcı.”

“Burada kalması onun için iyi değil”

Mahalle sakinlerinden Arif Arslan, yaşlı adamın yaklaşık bir yıl araçta kaldığını söyledi. “Amca yaklaşık 6 ay 1 yıldır burada yaşıyor. Benim için sorun yok. Ama tabii ki adama yardım etmelerini istiyorum. Adam kışın burada, yazın burada. Burada kalması onun için iyi değil. Gelen giden ondan rahatsız oluyor. Kadınlar ve çocuklar arabada uyuyan birini görünce kaçıyorlar.”dedim.

haber-amasra.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu