Haber

25 gün önce ortadan kayboldu, meslektaşının öldürdüğü ortaya çıktı

Sorgusunda suçunu itiraf eden Demiray’ın, telefonu Güven’den alıp eşine verdiği belirlendi.

Orta Mahalle’de yaşayan Şükrü Güven, 31 Ocak’ta ortadan kayboldu. Kendisinden haber alamayan ailesi polise başvurdu. Polis, Güven’in 03 VL 392 plakalı otomobilinin en son Cumalı Mahallesi’nde görüldüğünü belirledi. Bu süreçte arama çalışmalarını sürdüren polis, dün Şükrü Güven’in aracını Karadayı Caddesi’nde terk edilmiş halde buldu.

Polis, Şükrü Güven’in cep telefonu sinyalini de takibe aldı. Hafriyat işinde birlikte çalıştığı arkadaşı Bekir Demiray’ın bulunduğu alanda sinyal tespit edildi. Güven’in cep telefonu da cinayet şüphesiyle gözaltına alınan Demiray’ın evinde bulundu.

EŞİNE TELEFONUNU VERDİ

Bekir Demiray’ın sorgusunda; Şükrü Güven ile içki içtiklerini söylediği, ardından kendisine hakaret ettiği, kafasına sopayla vurarak öldürdüğü, cesedini Isparta sınırında bir yere gömdüğü, hücresini verdiği öğrenildi. Güven ile ilgili eşine telefon etti.

Zanlının kimliğinin tespit edilmesinin ardından polis, Isparta’nın Sütçüler ilçesi yakınlarında boş bir tarlada gece saatlerinde çalışma yaptı. Bölgede toprağa gömülü bir erkek cesedi bulundu. Şükrü Güven’le akraba olduğu belirlenen ceset, kimlik tespiti için Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

ŞÜPHELİ MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Bekir Demiray, bugün adliyeye sevk edildi. Bu sırada gazeteciler Bekir Demiray ‘Neden öldürdün, pişman mısın’ soruya cevap vermedi. Bekir Demiray’ın eşinin de gözaltına alınıp ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu