Haber

2023 BMX Dünya Kupası’nın ilk 2 yarışı Sakarya’da yapılacak

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından organize edilen 2023 BMX Dünya Kupası’nın ilk 2 yarışı 3-4 Haziran tarihlerinde Sakarya’da yapılacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, UCI’nin 2023 BMX Dünya Kupası yarışları takvimini resmi internet sitesinde yayınladığı belirtildi. Buna göre 4 farklı ülkede 10 farklı yarıştan oluşacak kupada ilk iki yarışın 3-4 Haziran tarihlerinde Sakarya Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde gerçekleştirileceği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 2023 yılında uluslararası şampiyonaya kentte ev sahipliği yapacaklarını belirterek, “Bisiklet Dostu Şehir ve Avrupa. SporŞehrimizin unvanlarına yakışır bir yılı daha yaşayabilmenin heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.”

İlk iki yarışın Sakarya’da yapılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Yüce, şunları kaydetti:

“İki yıl aradan sonra yeniden BMX Dünya Kupası yarışlarına ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. 3-4 Haziran tarihlerinde dünyanın en iyi BMX bisikletçilerinin yarışacağı şampiyona, şehrimizin adını bu konuda zirveye taşıyacak. İstiyoruz” Bu tarihlerde tüm sporseverleri sahada görmek için.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu